Nejlepší místa k jídlu v New Yorku pro gurmány

New York je město, které se pyšní svou bohatou gastronomickou scénou a nabízí nekonečné možnosti pro milovníky dobrého jídla. Od tradičních amerických pokrmů po exotická jídla z celého světa – v New Yorku si opravdu každý přijde na své. Pokud plánujete návštěvu tohoto kosmopolitního města a chcete ochutnat ty nejlepší lahůdky, máme pro vás seznam pěti restaurací, kde se nejlépe najíst v New Yorku.

Gastronomické perly: Top restaurace v New Yorku

Pokud hledáte ty nejlepší restaurace v tomto ohromujícím městě, nemůžete minout následující perly. První na seznamu je slavná restaurace Le Bernardin, kterou provozuje špičkový kuchař Eric Ripert. Tato tři-hvězdičková Michelinova restaurace se specializuje na mořské plody a ryby a jejich přístup k vaření je jednoduchý – pouze čerstvé suroviny a perfektní technika.

Další skvostnou volbou je Eleven Madison Park, který byl oceněn jako nejlepší restaurace světa v roce 2017. Kreativní menu od šéfkuchaře Daniela Humma nabídne kombinaci moderních amerických chutí s francouzským dotekem. Restaurace se nachází v historickém budování Met Life Tower a poskytuje úchvatný výhled na Madison Square Park.

Mnoho dalších gastronomických perel čeká na objevení ve velkoměstském džungli New Yorku.

Kulinářský ráj ve Velkém Jablku: Několik Top restaurací v New Yorku

Pokud hledáte nezapomenutelné chuťové dobrodružství ve Velkém Jablku, neměli byste minout tyto top restaurace.

Prvním místem na seznamu je slavná Le Bernardin, kterou vede světově uznávaný šéfkuchař Eric Ripert. Tato tři-hvězdičková restaurace se specializuje na mořské plody a ryby a nabízí jedinečné kombinace chutí a umělecky upravené prezentace jídla. Kromě toho si můžete vychutnat i skvělé víno z jejich rozsáhlého vinného lístku.

Další ikonickou destinací pro gurmány je Peter Luger Steak House. Tato legendární steakhouse se nachází v Brooklynu a je známá svými perfektně připravenými hovězím masem. Jejich steaky jsou naprosto úchvatné – dokonale grilované s bohatou chutí a neskutečnou šťavnatostí. Doporučujeme si objednat také jejich slavný bacon jako předkrm, který patří mezi nejlepší na světě.

Město nabízí mnoho dalších skvělých restaurací, které uspokojí i ty nejnáročnější chuťové pohárky.

Objevte chuťové lahůdky

Pokud hledáte místa, kde se nejlépe najíst v tomto kosmopolitním městě, nemusíte chodit daleko. Jednou z ikonických destinací je bezpochyby Times Square. Tato oblast je plná restaurací a stánků s rychlým občerstvením, které nabízejí širokou škálu jídla z celého světa. Od tradičních amerických hamburgerů po autentickou italskou pizzu – na Times Square si každý vybere podle svého gusta.

Dalším skvělým místem k objevování chuťových lahůdek v New Yorku je čtvrť Brooklyn. Zdejší ulice jsou doslova posety malými rodinnými restauracemi a bistry, které servírují pokrmy ze všech koutů světa. Mnohdy narazíte na skryté perly mezi třpytivými neonovými nápisy a turistickým ruchem Manhattanu. Vyzkoušejte například mexickou taquerii s autentickými tacos nebo vietnamskou pho restauraci s bohatou nabídkou polévek plných exotických ingrediencí.

Brooklyn je opravdu rájem pro gurmány, kteří si chtějí vychutnat nezapomenutelné gastronomické zážitky.