Jak na design v interieru

Móda v aranžmá a interiérovém designu může být proměnlivější než počasí. Existují však určité trendy, které jsou i přes plynutí času nesmrtelné. Máme je rádi, vážíme si jich a zavádíme je do našich domovů. Pojďme si ověřit, co milujeme a jaký design interiéru volíme nejčastěji.

Barvy a odstíny

Pokud jsou aranžmá i barvy, koneckonců téměř vše v designu interiéru závisí na barvě. Nejoblíbenějšími barvami jsou pastely, mezi nimiž vede jasná lilie, akvamarín a bělená modrá. Korunu má karamelově kořeněný med, tedy směs hnědé, žluté a oranžové. Právě na základě těchto barev nejčastěji tvoříme naše interiéry.

Naše rada:

Oblíbené barvy se nemusí objevit v každém aranžmá zároveň. Do některých místností stačí malý doplněk, například nábytek ve vaší oblíbené barvě, který bude oddechový. Může záměrně narušit barevnost existující v dané místnosti nebo se střetnout se zavedeným stylem interiéru.

Oblé tvary v interiérech

Po poměrně dlouhé vládě geometrických těles s ostrými tvary přišel čas na ovály. V aranžmá se mnohem častěji objevuje zaoblený nábytek a doplňky jemných tvarů. Jedná se jak o kulaté stoly a koberečky, tak o pouffes-rolles nebo pohovky se zaoblenými opěrkami hlavy.

Vláda vintage stylu pokračuje

Vintage je stále v showroomech. Milujeme všechny druhy renovací, restaurování a navracení čerstvosti starožitnostem, které se nacházejí ve starožitnictvích a na půdách. Často jde o předměty každodenní potřeby vnesené do interiéru živé. Nejsou dokonale osvěžené, dokonce žádoucí vlastností je jejich viditelné opotřebení, otěr či poškození.

Co přinesou příští roky

Odvážné, až avantgardní kombinace se v průběhu let začínají stávat normou. Chrom a mosaz, papír a kámen, samet a len. Různé textury se spolu střetávají a bojují o dominanci a nápady se vzájemně vylučují. Papírové lucerny budou stát na mramorových deskách a okenních parapetech a zlaté talíře budou kombinovány se stříbrným nádobím. Jedním z největších překvapení však bude umístění tapet na stropy místností.